Regionální pracoviště Správa CHKO Žďárské vrchy >> Pro návštěvníky >> Novinky >> Terénní exkurze studentů sociální a kulturní ekologie na území CHKO Žďárské vrchy

Terénní exkurze studentů sociální a kulturní ekologie na území CHKO Žďárské vrchy

Terénní exkurze studentů sociální a kulturní ekologie na území CHKO Žďárské vrchy

10.11.2015

Správa CHKO Žďárské vrchy představila místní přírodu a krajinu studentům a pedagogům Katedry sociální a kulturní ekologie, Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Ve dnech 4.11. až 8.11.2015 proběhla na území CHKO Žďárské vrchy exkurze studentů a pedagogů z Katedry sociální a kulturní ekologie, Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Program tvořily terénní exkurze pod vedením pracovníků Správy CHKO Žďárské vrchy (exkurze Krátká – Samotín – Blatiny, exkurze Louky pod Černým lesem a Černý les, exkurze Pilská nádrž a okolí, exkurze na Veselém Kopci a okolí, exkurze na Babíně) ale také velmi zajímavé návštěvy u lidí prakticky hospodařících v krajině (ovčí farma v Počítkách, rybářství Kinský a.s., Povodí Vltavy a ekologická farma Midori v Budči). Ve večerních hodinách probíhaly pak tématické přednášky k problematice využívání a údržby krajiny v CHKO. Podobné exkurze studentů sociální a kulturní ekologie se na území CHKO Žďárské vrchy konají v nepravidelných intervalech už deset let a vždy se setkávají s velmi pozitivním ohlasem.

Terénní exkurze studentů sociální a kulturní ekologie

Regionální pracoviště Správa CHKO Žďárské vrchy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt