Regionální pracoviště Správa CHKO Žďárské vrchy >> Pro návštěvníky >> Novinky >> Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

2.6.2020

V sobotu 30. května proběhla na Žákově hoře, na místě, kde byla před padesáti lety slavnostně vyhlášená CHKO Žďárské vrchy, připomínková akce k tomuto výročí. Tentokrát bez slavnostních ceremoniálů, ale v příjemné zábavné atmosféře, kterou ocenili zejména nejmladší účastníci.

Odhadem okolo 300 návštěvníků, především rodin s dětmi, si mohlo v průběhu dne projít pět stanovišť, která jsme připravili na okruhu naučné stezky národní přírodní rezervací. Děti zaujaly nejvíce živé exempláře, které na ně čekaly na stanovišti živočichů a vody. Největším oříškem bylo poznávání rostlin na botanickém stanovišti, kde měly kolegyně připravený i cvičný fytocenologický snímek. Znalosti o charakteristických rysech CHKO si návštěvníci procvičili na stanovišti o CHKO. Nechybělo ani stanoviště o lese s krátkou vycházkou přímo do pralesa.

Cílem akce bylo prostřednictvím pestré přírody místního lesa zábavnou formou představit práci správy CHKO a CHKO jako takové. Z kladných ohlasů na místě i zpětně doufáme, že se nám to podařilo. Těšíme se na setkání na dalších akcích.

 

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Žďárské vrchy

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt